Mobilyaların seçimi yapılırken her alıcının dikkat ettiği bazı hususlar vardır. Koltuk takımı üretilirken ve seçilirken de her kullanıcı bazı bir özelliklere dikkat etmelidir..
Her evin kendine has ve özgü bir havası ve karakteri vardır.işte onun için Özellikle, koltuk takımı seçimi yapılırken, salonun ebatları bir seçim kriteridir. Koltuk takımı ne kadar güzel olursa olsun, evin salonuna uyum sağlamaz ise, sanki bir birine uyum sağlamamış evli çifteler gibi olurlar.

Color Köşe Koltuk

Color Köşe Koltuk

Koltuk takımlarının seçimi konusunda dikkat edilen hususların başında tarzı gelmektedir.evin ve kişinin genel ruh haline göre; klasik, neoklasik ,retro,modern, avangard ,contemporay, yada coantry….. olabilir.ilk önce karar verilmesi gereken kişin nasıl bir evde yaşamayı hayal ettiğidir.salonuma girdiğim zaman beni nasıl bir tarzın karşılamasını isterim..salonumda köşe koltuk mu olsun,yoksa çok rahat bir modern kanepe mi istiyorum yada yaşanmışlık hissi veren retro koltuk mu olsun,yada ben salonumu saray salonları gibi görmek istiyorum diyebilirsiniz..ancak en az tarzı belirlemek kadar önemli olan bir konuda kullanacağımız kumaş konusudur..çok güzel bir tarz koltuk yada, köşe koltuk ,kanepe ,berjer yada sandalye ..doğru seçilememiş bir kumaş ile kendini kaybeder,şahsiyetini ve karakterini ortaya koyamaz.yukarıda da belirttiğimiz gibi koltuk takımları mızı birer insan gibi düşünürsek ,koltuğun üzerine doğru kumaşı kullanamamak,bmv aracı tarlada ,traktörü ise otobanda kullanmaya benzer.

Milan Köşe Koltuk

Milan Köşe Koltuk

Koltuk takımı seçimi yapılırken dikkat edilen diğer bir unsur da konfordur. Koltuk takımının asli amacının oturmak ve rahat etmek olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle koltuk takımı alacak olan kullanıcılar kesinlikle konfor konusunu göz ardı etmemelidirler.üretici firma olarak bizim üzerinde en çok hassasiyetle durduğumuz konuların başında konfor gelmektedir.bunu sağlamak için ise müşterilerimizin taleplerini de dikkate alarak yüksek yoğunluklu hr süngerler,kuştüyü süngerler,yaylı minderler,hakiki kuştüyü dolgular …kullanmak sureti ile istediğiniz konforu sağlıyoruz…Gerekli durumlarda yatak olarak da kullanılacağı hesaba katılması ve yataklı koltuk takımları da incelenmelidir. koltuk takımları, yatak konforuna yakın bir konforda olmak zorundadır.özel olarak imal ettiğimiz koltuklarda,sadece yatak üretiminde kullanılan hafızalı süngerler olan visco süngerlerde kullanmaktayız..daha önce denenmemiş olan bu yöntem koltuğa çok özel bir oturum kalitesi ve farkı katmaktadır..